STK’lar ve Belediyeler Arasındaki İşbirliğini Geliştirmek İçin 1,3 Milyon Avro Hibe Desteği

Ortaklaşa projesi, Türkiye’de kültür-sanat alanında faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları ve belediyeler arasındaki diyaloğu ve işbirliklerini, ortak projeler yoluyla geliştirmeyi amaçlıyor. Hibe programına katılmak isteyen sivil toplum kuruluşlarının, başvurularını en az bir belediye ortağıyla beraber yapmaları gerekiyor. Bu amaçla ayrılan toplam 1,3 milyon Avro tutarındaki hibe programıyla, STK ve belediyelerin birlikte geliştirdikleri farklı disiplinlerden kültür ve sanat projeleri, belediyeye ait bir kültürel mekânın STK’ların uzmanlığı ve katkısıyla dönüştürüldüğü mekân odaklı projeler, kapsayıcı kültürel planlama ve kültür yönetimini teşvik eden pratikler desteklenecek. Ön değerlendirmesi proje ekibi tarafından yapılacak başvurular, içinde İKSV ve MBB temsilcilerinin de bulunduğu, bağımsız bir  jüri tarafından değerlendirilecek.

Ayrıntıları ilerleyen günlerde açıklanacak hibe programı kapsamında, deprem bölgesine ya da depremden etkilenenlere yönelik olarak tasarlanan ve kültür-sanatı sağaltıcı bir unsur olarak odağına alan projeler de teşvik edilecek.

İlgili Haberler

Çekirdek Eskişehir Projesi Gösterge Oluşturma Atölyesi’nde Sosyal Etki Değerlendirmesi Yapıldı

Çekirdek Eskişehir projesinin Gösterge Oluşturma Atölyesi‘nde proje kapsamında üretilecek mekânın yaratacağı sosyal etkinin nasıl ölçüleceğine dair göstergeler masaya yatırıldı.

Ortaklaşa Kültür, Diyalog ve Destek Programı’nın Arama Konferansları Yedi Bölgede Gerçekleştirildi

İstanbul Kültür Sanat Vakfı’nın (İKSV), Avrupa Birliği desteğiyle hayata geçirdiği Ortaklaşa: Kültür, Diyalog ve Destek Programı kapsamında düzenlenen Arama Konferansları, Türkiye’nin yedi bölgesinden yedi odak şehirde kültür profesyonellerini bir araya getirdi.

Doğu Karadeniz Kültür Sanat Ekosistemi İlişkilenme Buluşması Borçka’da Düzenlendi

GOLA Kültür Sanat ve Ekoloji Derneği’nin Artvin Borçka Belediyesi ile yürüttüğü, Ortaklaşa Hibe Programı tarafından desteklenen Demir Elma Festivali projesine hazırlık devam ederken; Doğu Karadeniz Kültür Sanat Ekosistemi İlişkilenme Buluşması Borçka’da düzenlendi.