STK’lar ve belediyeler arasındaki işbirliğini geliştirmek için 1,3 milyon Avro hibe desteği

Ortaklaşa projesi, Türkiye’de kültür-sanat alanında faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları ve belediyeler arasındaki diyaloğu ve işbirliklerini, ortak projeler yoluyla geliştirmeyi amaçlıyor. Hibe programına katılmak isteyen sivil toplum kuruluşlarının, başvurularını en az bir belediye ortağıyla beraber yapmaları gerekiyor. Bu amaçla ayrılan toplam 1,3 milyon Avro tutarındaki hibe programıyla, STK ve belediyelerin birlikte geliştirdikleri farklı disiplinlerden kültür ve sanat projeleri, belediyeye ait bir kültürel mekânın STK’ların uzmanlığı ve katkısıyla dönüştürüldüğü mekân odaklı projeler, kapsayıcı kültürel planlama ve kültür yönetimini teşvik eden pratikler desteklenecek. Ön değerlendirmesi proje ekibi tarafından yapılacak başvurular, içinde İKSV ve MBB temsilcilerinin de bulunduğu, bağımsız bir  jüri tarafından değerlendirilecek.

Ayrıntıları ilerleyen günlerde açıklanacak hibe programı kapsamında, deprem bölgesine ya da depremden etkilenenlere yönelik olarak tasarlanan ve kültür-sanatı sağaltıcı bir unsur olarak odağına alan projeler de teşvik edilecek.

İlgili Haberler

Ortaklaşa Hibe Programı Ortak Arama Etkinliği 12 Haziran’da

Etkinlik 12 Haziran 2023’te 10:30-16:00 saatleri arasında düzenlenecek.

Ortaklaşa Hibe Programı Bilgilendirme Toplantısı Soru Cevap Oturumu Yayımlandı.

Ortaklaşa Hibe Programı'nın 28 Nisan'da gerçekleştirilen ilk bilgilendirme toplantısını çevrimiçi izleyebilirsiniz.

Ortaklaşa Hibe Programı Çevrim içi Soru – Cevap Oturumu 22 Mayıs’ta

Ortaklaşa Hibe Programı - Çevrimiçi Soru - Cevap Oturumu 22 Mayıs Pazartesi günü 11.00'de çevrimiçi olarak gerçekleşecek.