STK’lar ve belediyeler arasındaki işbirliğini geliştirmek için 1,3 milyon Avro hibe desteği

Ortaklaşa projesi, Türkiye’de kültür-sanat alanında faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları ve belediyeler arasındaki diyaloğu ve işbirliklerini, ortak projeler yoluyla geliştirmeyi amaçlıyor. Hibe programına katılmak isteyen sivil toplum kuruluşlarının, başvurularını en az bir belediye ortağıyla beraber yapmaları gerekiyor. Bu amaçla ayrılan toplam 1,3 milyon Avro tutarındaki hibe programıyla, STK ve belediyelerin birlikte geliştirdikleri farklı disiplinlerden kültür ve sanat projeleri, belediyeye ait bir kültürel mekânın STK’ların uzmanlığı ve katkısıyla dönüştürüldüğü mekân odaklı projeler, kapsayıcı kültürel planlama ve kültür yönetimini teşvik eden pratikler desteklenecek. Ön değerlendirmesi proje ekibi tarafından yapılacak başvurular, içinde İKSV ve MBB temsilcilerinin de bulunduğu, bağımsız bir  jüri tarafından değerlendirilecek.

Ayrıntıları ilerleyen günlerde açıklanacak hibe programı kapsamında, deprem bölgesine ya da depremden etkilenenlere yönelik olarak tasarlanan ve kültür-sanatı sağaltıcı bir unsur olarak odağına alan projeler de teşvik edilecek.

İlgili Haberler

UCLG Kültür Zirvesi’ndeydik

İKSV olarak “Kültür. Gelecek. Hedef. Yerel Vizyonları Küresele Taşımak İçin Harekete Geçiyoruz” mottosuyla 28 Kasım – 1 Aralık tarihlerinde Dublin’de düzenlenen UCLG Kültür Zirvesi’ndeydik.

Ortaklaşa Hibe Uygulama Eğitimi

Ortaklaşa Hibe Programı’nın I. Açık Çağrı döneminde destek alan projelerin temsilcileriyle İKSV’de hibe uygulama eğitimi için bir araya geldik.

Yerelde Kültür Politikaları | Ne, Neden, Nasıl?

5 Ekim Perşembe 9:30'da, Marmara Urban Forum'da bir kamu politikası olarak Yerelde Kültür Politikaları'nı konuşuyoruz.