Ekip

2010 yılından bu yana İstanbul Kültür Sanat Vakfı’nda (İKSV) Kültür Politikaları Çalışmaları Direktörü olarak görev yapıyor.

Lisans eğitimini Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Fransızca Kamu Yönetimi bölümünde, yüksek lisans eğitimini Fransa Dışişleri Bakanlığı bursu ile L’Institut d’Etudes Politiques de Grenoble, Kültür Projeleri Yönetimi bölümünde tamamladı. 2003-2008 yılları arasında Türkiye’de kültür-sanat sektörünün önde gelen kurumlarında proje yöneticisi ve iletişim danışmanı olarak yerel, ulusal ve uluslararası çalışmalara imza attı. 2008 yılında ise İKSV’de Türkiye ve Fransa’nın Dışişleri ve Kültür Bakanlıkları’nın himayesinde gerçekleştirilen “Fransa’da Türkiye Mevsimi”nin genel koordinatörlüğünü üstlendi.

Aynı zamanda UNESCO Türkiye Millî Komisyonu Yönetim Kurulu Üyesi ve Kültürel İfadelerin Çeşitliliği İhtisas Komitesi Başkanı olan Ece, Marmara Belediyeler Birliği tarafından düzenlenen Marmara Urban Forum (MARUF) Yürütme Kurulu’nda yer alıyor.

ozlem.ece@iksv.org

Lisans eğitimini Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Fransızca Kamu Yönetimi  Bölümü’nde tamamladı. Yüksek lisans derecesini Boğaziçi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Politika Bölümü’nden aldı. Doktorasını Boğaziçi Üniversitesi Atatürk Enstitü’sünde Modern Türkiye Tarihi alanında yaptı ve doktora tezini “Tek Parti Dönemi’nde Siyasi Propaganda” üzerine yazdı. Halen Boğaziçi Üniversitesi bünyesinde öğretim görevlisi olarak Cumhuriyet Tarihi dersleri vermektedir.

SOM Araştırma’nın kurucu ortağı olan Selen, 2004 yılında beri sivil topluma, üniversitelere, özel sektöre, KOBİ’lere ve sanayiye AB kaynaklı hibe programları alanında projelendirme, işbirliği geliştirme ve proje finansal ve idari yönetimi hizmetleri verdi. 2010’dan beri özellikle kültür, sanat ve hak temelli projelere odaklanan Selen, yurt içi ve yurt dışında farklı kültür ve sanat kurumuyla işbirliği içinde fotoğraftan çağdaş dansa, tiyatrodan endüstriyel tasarıma birçok sergi ve etkinlik düzenledi.

selen.akcali@iksv.org

İstanbul Bahçeşehir Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu olan, Bilgi Üniversitesi Kültür Yönetimi Yüksek Lisans programına halen devam eden Ayberk, Sivil Toplum alanına ilk olarak Greenpeace Yüz Yüze Kaynak Geliştirme Projesi’nde görev alarak başladı.

Unicef’in kaynak geliştirme programının kurucu ekibinde takım liderliği ve koçluk pozisyonlarında bulunduktan sonra gönüllülük ve aktivistlik de yaptığı Greenpeace’e dönerek Venue Koordinatörü olarak görev aldı ve 2014 yılında ayrılarak, Hayata Destek Derneği’nin yürüttüğü Çocuk İşçiliği projesinde Proje Sorumlusu pozisyonuna getirildi.

Sonraki yıllarda Kızılay, Asam ve Mudem gibi çatısı altında sığınmacılara birçok farklı hizmet sunan İnsani Yardım Kuruluşlarında, Proje & Toplum Merkezi Yöneticisi pozisyonlarında görev aldı ve daha sonra 2020 yılının başında Birey ve Toplum Ruh Sağlığında İZ Derneği’nde (Bir İZ) Projeler Koordinatörü olarak göreve başladı. Müşterek Proje, İZ Bırakıyoruz, Dijital İZ projelerinin yanı sıra DİHAA tarafından fonlanan YanYana Türkiye’nin Her Yerinde projesini yürüttükten sonra 2022 yılında bünyesine katıldığı İKSV Kültür Politikaları Çalışmaları tarafından yürütülen Ortaklaşa Projesi’nde Alt Hibe Koordinatörü olarak görevine devam etmektedir. 

ayberk.celikel@iksv.org

Neslihan, İstanbul Bilgi Üniversitesi Sahne ve Gösteri Sanatları Yönetimi Bölümü’nden mezun oldu. 2003 yılında Sivil alanda gençlik çalışanı ve proje yöneticisi olarak çalışmaya başladığı zamandan bu yana sivil toplum kurumlarında eğitmenlik, örgütlenme ve topluluk koordinatörlüğü, mentorluk ve komite yöneticiliği yaptı.  2012 – 2015 yılları arasında tiyatro ve sanat atölyeleri ve sanatçı asistanlığı yaptı. Yerel yönetimler ve STK’larla stratejik planlama, program tasarlama / uygulama ve veri temelli savunuculuk konularında çalıştı. 2015 -2019 yılları arasında İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde dijital veriler ve aktivizm, sivil toplum ve gönüllülük konulu dersler verdi, eş zamanlı Bernard Van Leer Vakfında Program ve Hibe Koordinatörü olarak görev aldı.

neslihan.ozturk@iksv.org

Lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi Fen Bilimleri Eğitimi bölümünde tamamladıktan sonra İstanbul Bilgi Üniversitesi İnsan Hakları Hukuku programından yüksek lisans derecesini aldı. Üniversiteye başladığı günden itibaren köy okullarında, yatılı okullarda veya ağaç gölgelerinde çocuklarla ve gençlerle bir araya gelerek bilime, sanata, spora dayalı çalışmalar yürüttü. 2014 yılından beri sivil toplum kuruluşlarıyla çalışıyor, bağımsız araştırmalar yürütüyor ve son zamanlarda, yaptığı etnografik araştırmalarla belgesel filmi bir araya getirmeye çalışıyor. Yüksek lisans tezini yazarken yolunun kesiştiği Sıfır Ayrımcılık Derneği’nde yönetim kurulu üyesi ve Soma faciasının ardından örgütlenerek sosyal olanaklara kısıtlı çocuklarla çalışmalar yürütülen Boğaziçi Üniversitesi Ayvalık Okulları’nda gönüllü.

ekin.cuhadar@iksv.org

Selin, 2001 yılında Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nde ikinci sınıf öğrencisiyken Doğan Medya Grubu’nda başladığı gazetecilik kariyerinde 10 yıl boyunca, günlük gazeteden aylık dergiye çeşitli yayınlarda çalıştı. İstanbul Life Dergisi, Aktüel Dergisi, Akşam Gazetesi, Haber Türk Gazetesi gibi ana akım medyada kültür-sanat ve şehir kültürü başlıklarında yazarlık ve yayın süreçlerinde editörlük yaptı. 2010 yılında dijital ve bağımsız projelere merak sararak bizibozmaz.com, Base Post, Public İstanbul gibi yayınların üretim sürecini kurguladı. Kurucularından olduğu Neopublico ile kitap editörlüğünden sosyal medyaya yayıncılık ve iletişime dair farklı alanlarda çalıştı. Morhipo, Back-Up, Generali, Pernod Ricard, Oyak Renault, Ülker, Mengerler gibi markaların kültür sanat başta olmak üzere basılı ve dijital içerik projelerinin editörlüğünü yürüttü, iletişim süreçlerinde yer aldı. Halen tez aşamasında olduğu İstanbul Bilgi Üniversitesi Kültür Yönetimi yüksek lisans programına başladığı dönemde, bölümün ve Kültür Politikaları Merkezi’nin diijtal içerik süreçlerinin yürütülmesinde gönüllü olarak çalıştı. Mekanda Adalet Derneği projesi Umut Arşivi’nin içerik projesinde yer aldı. Unite Edelman ile Akbank Sanat projelerinin iletişim sürecini yürütürken İstanbul Life Dergisi’nde yazı işleri müdürlüğüne devam etti, ArtDog İstanbul’da kültür-sanat odaklı yazılar yazdı. The European Endowment for Democracy hibesiyle yola çıkan Kompleks isimli bağımsız yayının proje yöneticiliğini üstlenen Selin, Uluslararası Gazetecilik Sendikası (IFJ) basın kartı sahibi.

 

selin.ozavci@iksv.org

Emre, 1992 yılında İstanbul’da doğdu. Lisans eğitimini Yıldız Teknik Üniversitesi Şehir ve Bölge Planlama (2011-15) bölümünde, yüksek lisans eğitimini yine aynı üniversitede Kentsel Tasarım (2016-19) programında tamamladı. Biyomimikri (doğanın taklidi) ile kentsel tasarım ilişkisi üzerine yüksek lisans tezini yazdı. Kültür sanat alanında sergi ve benallerde çalışarak başlayan süreç ardından İKSV Satış ve İş Geliştirme departmanında devam etti. Antalya’da kültür sanat alanında freelance çalışmalar yaptı. Biletix’te etkinlik yönetimi ekibinde yer aldı. Şimdi İKSV Kültür Politikaları Çalışmaları departmanında “Ortaklaşa” projesi ekibinde etkinlik koordinatörlüğünü üstleniyor.

emre.seymenoglu@iksv.org

Kadir, 1991 yılında Bartın’da doğdu. Lisans eğitimini Uludağ Üniversitesi Maliye (2009-2013) bölümünde, yüksek lisans eğitimi İstanbul Üniversitesi Muhasebe ve Denetim (2017-2018) programında tamamladı. 2012 yılında İKSV Mali İşler Departmanında çalışmaya başladı. 2022 yılının sonuna kadar İKSV Mali İşler departmanında çeşitli pozisyonlarda görev aldı. 2018 yılında Serbest Muhasebeci  Mali Müşavir ruhsatını aldı ve halen İstanbul Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler odasına kayıtlı. Şimdi İKSV Kültür Politikaları Çalışmaları departmanında “Ortaklaşa” projesi ekibinde finans koordinatörlüğünü üstleniyor.

kadir.altoprak@iksv.org

Kadir, 1983 yılında Bulgaristan’da doğdu. Lisans eğitimini Uludağ Üniversitesi Elektrik/Elektronik (2003-2007) bölümünde tamamladı. 2010 yılında İKSV Bilgi Teknolojileri Departmanında sistem yönetici olarak çalışmaya başladı.

Şimdi İKSV Kültür Politikaları Çalışmaları departmanında “Ortaklaşa” projesi ekibinde Teknik Destek koordinatörlüğünü üstleniyor. 

kadir.ayyildiz@iksv.org

Yürütücülüğünde

İştirakiyle

işbirliğiyle