Ortaklaşa Hibe Programı başvuruları 24 Nisan’da başlıyor

İstanbul Kültür Sanat Vakfı’nın (İKSV), Avrupa Birliği desteğiyle hayata geçirdiği Ortaklaşa: Kültür, Diyalog ve Destek Programı’nın ilk proje teklif çağrısı 24 Nisan 2023’te açılıyor. Açık çağrıya Türkiye’de yerleşik, kültür-sanat alanında faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları, en az bir belediye ortaklığıyla başvurabilecekler.

Türkiye’de kültür-sanat alanında çalışan sivil toplum kuruluşları ve belediyeler arasındaki diyaloğu ve işbirliklerini ortak projeler aracılığıyla geliştirmeyi amaçlayan Ortaklaşa: Kültür, Diyalog ve Destek Programı, gerçekleştirilen bu ortak projeleri 1,3 milyon Avro bütçeli bir hibe programıyla destekleyecek. Farklı disiplinlerden kültür- sanat projelerinin destekleneceği hibe programında her başvuru için minimum destek oranı 50.000 Avro, maksimum destek oranı ise 120.000 Avro. Projelerin minimum süresinin 6 ay, maksimum süresinin 12 ay olması bekleniyor.

Marmara Belediyeler Birliği (MBB) iştirakiyle ve EUNIC (Avrupa Birliği Ulusal Kültür Enstitüleri) Ankara ve İstanbul işbirliğiyle hayata geçirilen projenin hibe programında aşağıdaki konularda projelerin desteklenmesi hedefleniyor:
· Farklı disiplinlerden kültür ve sanat projeleri,
· Bir kültürel mekânın STK’ların uzmanlığıyla dönüştürüldüğü ve işlevselleştirildiği projeler,
· Kapsayıcı kültürel planlamayı ve kültür yönetimini teşvik eden pratikler.

Hibe programında, deprem bölgesine ya da depremden etkilenenlere yönelik tasarlanan kültür-sanatı odaklı projeler de teşvik edilecek.

Ortaklaşa: Kültür, Diyalog ve Destek Programı’yla ilgili ayrıntılı bilgileri ortaklasa.iksv.org adresinde e-bültene üye olarak ve sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz!

İlgili Haberler

Ortaklaşa Hibe Programı Ortak Arama Etkinliği 12 Haziran’da

Etkinlik 12 Haziran 2023’te 10:30-16:00 saatleri arasında düzenlenecek.

Ortaklaşa Hibe Programı Bilgilendirme Toplantısı Soru Cevap Oturumu Yayımlandı.

Ortaklaşa Hibe Programı'nın 28 Nisan'da gerçekleştirilen ilk bilgilendirme toplantısını çevrimiçi izleyebilirsiniz.

Ortaklaşa Hibe Programı Çevrim içi Soru – Cevap Oturumu 22 Mayıs’ta

Ortaklaşa Hibe Programı - Çevrimiçi Soru - Cevap Oturumu 22 Mayıs Pazartesi günü 11.00'de çevrimiçi olarak gerçekleşecek.